V sprievode Don Bosca

Dostali sme pozvánku a tak sme prišli! Dvesto rokov narodenia otca a učiteľa mládeže sme oslávili so strediskom Banská Bystrica.

 


200db_1“Len čo sme prišli do SBB, čakalo nás plno dobrých koláčov, milí ľudia aj narodeninový oslávenec,” začína svoje zážitky rozprávať Monika B. Pár dní pred výročím narodenia nášho svätca k nám prišla pozvánka stráviť tento deň v stredisku Banská Bystrica. Vraj bude dobré pohostenie, hry aj zábava pre pre deti a slávnostná svätá omša. A bolo tomu tak. Súťažili sme v skupinkách i jednotlivo, animátori nás potrápili vo vedomostnej súťaži a nezabudli precvičiť aj našu rovnováhu v obľúbenej disciplíne dona Bosca – v chodení po lane. Celým popoludním sa niesla príjemná atmosféra rodiny a priateľstva. Kto nechcel skákať na trampolíne, mohol si zahrať stolný futbal alebo si len tak sadnúť na gauč a chillovať. Don Bosco nás celé poobedie sprevádzal svojimi originálnymi hrami.

Popoludnie bolo aj príjemnou príležitosťou stretnúť starých priateľoch i bývalých 200db_2spolužiakov. “Páčilo sa mi hlavne to, že som sa stretla s ľuďmi, s ktorými som veľmi zriedka a stále si máme čo povedať,” zhodnotila Majka V. Po záverečnej modlitbe a symbolickej “živej” dvestovke bolo popoludnie zavŕšené slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval don Ivo Štofej SDB.

Ďakujeme stredisku Banská Bystrica za pozvanie a príjemne strávený čas.

Štefan Moravčík, Monika Brusáková
Foto: Martin Funiak, Vladimír Lupták

Viac fotiek: https://ffuunnii.wordpress.com/2015/08/17/200-rokov-don-bosco/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>