S Kuchťom na bowlingu

Kuchťo, predseda strediska, sa rozhodol spojiť príjemné s užitočným, a tak sa augustové stretnutie rady strediska nieslo v bowlingovej nálade. 

V nedeľu 23.8. sa rada strediska stretla na teambuildingovej akcii, ktorú uvítali všetci členovia. Hovorí Martin: Nebola až tak dlho a dosť sa mi páčilo. Určite aj ten bowling spravil dobrú atmošku. Asi najlepšia rada.“  Rada sa najprv odreagovala na partičke bowlingu, ktorého hra trvala približne dve hodiny, potom sa presunula na pizzu, kde riešila akútne problémy, ale aj budúcnosť strediska. Najviac sa mi páči, že už možno nebudem tak odveci skrz to stretko. No v podstate saS Kuchťom na bowlingu mi nemalo čo nepáčiť…“, tvrdí Katka, jeden z najnovších prírastkov v rade strediska.

Rada strediska sa stretáva raz mesačne za účelom riešenia otázok ohľadom chodu strediska. Najbližšie stretnutie rady strediska, ktoré sa bude konať 4.9. 2015, bude venované hodnotiacemu a plánovaciemu kalendáru.

Kto je v rade strediska: http://zvolen.domka.sk/2015/04/stredisko-ma-novu-radu/

 

Čo je teambulding?S Kuchťom na bowlingu

Rôznorodosťou práce, individuálnym prístupom k riešeniu úloh, množstvom prevádzok a stredísk a mnohými ďalšími faktormi sa stáva že spoločnosti strácajú tímového ducha, dochádza k medziľudským nezrovnalostiam, obmedzuje sa komunikácia a uprednostňuje sa individuálny prístup k riešeniu problémov. Tieto faktory môžu vplyvom času spôsobovať roztrieštenosť kolektívov, nezhody na pracoviskách a krízy častokrát vyúsťujúce do personálnych zmien.
Teambuilding alebo inými slovami budovanie tímu vyvoláva v spolupracovníkoch potrebu tímovej spolupráce, ktorá je dnes vo viacerých spoločnostiach nevyhnutnosťou k podávaniu požadovaných výkonov. Teambuilding sú rôzne pohybové a tvorivé aktivity, ktorých hlavným cieľom je utuženie a stmeľovanie kolektívu, uvedomenie si dôležitosti tímovej spolupráce a potreba prispôsobenia sa kolektívnemu rozhodnutiu. Teambuilding potláča individuálne riešenie problému a je zameraný na kolektívnu spoluprácu a rozhodovanie.

(zdroj: http://www.artcomm.sk/index.php?str=teambuilding )

Štefan Moravčík

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>