Pešo do Popradu

P15- púť zažili 11 mladí zo Zvolena – zmes mladých z Domky a CUP- ky pod vedením 2 zvolenských bratov dominikánov – Bartolomeja a Joachima OP.

poprad1
Vydali sa na cestu do Popradu, kde sa konalo Národné stretnutie mládeže. Naši mladí vyrazili v stredu 29.7. do Telgártu, kam sa odviezli autom a vlakom. V Telgárte strávili príjemné popoludnie, poprechádzali sa po okolí – navštívili prameň Hrona a Viadukty. Odtiaľ ráno vyrazili na cestu cez Kráľovu hoľu do Liptovskej Tepličky. Po 10 hodinovom šľapaní cez Nízke Tatry a výdatnej večeri dali bodku za dňom spoločným slávením eucharistie. V piatok ráno kroky mladých smerovali do arény v Poprade, kde prišli všetci, síce unavení, ale zdraví. Spolu prešli okolo 55 km. V Poprade sa k nim pripojili ďalší 2 členovia tímu, ktorí sa nemohli zúčastniť púte.poprad2 Po úspešnom zaregistrovaní a ubytovaní sa mohli zúčastniť na programe P15.

Začiatkom bola sv. omša v konkatedrále, nasledovalo rozdelenie do skupiniek, stretká v skupinkách a nakoniec krížová cesta v Aréne Poprad. Ďalšie 2 dni sa niesli v sprievode katechéz, prednášok, divadelných či speváckych vystúpení, sv. omší a stretnutí s rehoľníkmi. Naši mladí zistili, čo to vlastne sú tie blahoslavenstvá, na čo slúžia a naučili sa, čo znamená mať čisté srdce. Okrem bolesti v nohách si z P15 odniesli aj množstvo krásnych zážitkov.

Michaela Donovalová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>