DRAKOBIJEC – moja cesta

Máte doma nezbedného chlapca, ktorý sníva, že porazí mocných drakov? Práve pre Vás je určená kniha Drakobijec! Vydajte sa so svojim synom na cestu boja!

Radi by sme Vám dali do pozornosti tlačovú správu o tohtoročnom projekte OTCOV a SYNOV, ktorý sme nazvali „S chlapcom na ceste zrenia“.

Projekt je v službebanner-otcasy-GIF:

  • synom – im je adresovaná kniha DRAKOBIJEC – moja cesta
  • otcom – sprevádzajúcich svojich synov – im je adresovaný ITINERÁR (inšpirácie ako na to)

 

Príbeh “Drakobijec – moja cesta” (cesta a program pre chlapca) chlapca motivuje, aby slobodne vykročil na svoju vlastnú cestu, kde môže získavať schopnosti/cnosti podobne ako hrdina v príbehu.

Spoluautor príbehu Marek Domes o DRAKOBIJCOVI povedal:
“Knižka je písaná  najmä pre chlapcov vo veku 9-13 rokov. Hlavným hrdinom knihy je chlapec Artúr, ktorý bojuje proti zlu tým, že sa zdokonaľuje v dobrom. Zdokonaľuje sa v čnostiach.
Úlohou otca chlapca (alebo iného dospelého muža z jeho okolia, ktorému chlapec dôveruje) je ho na tejto ceste sprevádzať (byť mu na blízku, tráviť spoločný čas) tak, aby chlapec prirodzene a sám vyjadril čo prežíva a aké otázky si kladie v súvislosti s príbehom DRAKOBIJCU a pod.”
„V tejto knihe otcovia dokonca vošli do snov svojich synov a pripomenuli im jeden odveký príbeh. Súboj človeka s drakom. S tým, ktorý je v jeho vnútri.“ hovorí Jozef Luscoň, salezián. Každý totiž nesie v sebe zranenia od zlého, ale aj balzam od Pútnika. Drak viac reve, Pútnik šepoce. A predsa tento šepot dokáže premôcť rev. Ako? To je tajomstvo tejto knihy, v ktorej cítiť, že autori – otcovia nezabudli na svoje detstvo, že im dobro synov leží na srdci a že tých svojich najdrahších nenechajú napospas divokým trendom dnešnej doby.
Autori previedli chlapcov nezvyčajným dobrodružstvom, pričom hlavným miestom, kde sa to odohráva je ich srdce. Keďže tvorcovia knihy dobre poznajú vnútro chlapcov, text ušili na ich mieru. Publikácia je aj takým malým návodom pre rodičov, najmä otcov, ako zaujať postoj, aby sa z ich chlapčekov stali chlapi. Gratulujem a vrele odporúčam. A hádam si to ešte opäť prečítam. Pre istotu zopárkrát.“
Kniha môže byť výborným pomocníkom aj v práci s miništrantmi, animátormi, sprevádzaní rovesníckych skupín vo farnostiach alebo mládežníckych organizáciách, v kresťanskom skautingu, na táboroch, či ako podklad pre tvorbu duchovných obnov u detí po prvom svätom prijímaní.

Knihu je možné objednať v predpredaji už dnes:

Knihu si budete môcť zakúpiť a dať podpísať autorovi  na Festhrách v Poprade v sobotu 7.3.2015

TLACOVA SPRAVA I – DRAKOBIJEC

www.otcasy.sk

informovala: Anastázia Strečková
spracoval: Stanislav Duraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>