Ako sa staviame k referendu?

Ústredie združenia Domka vydalo dňa 30.1.2015 verejné stanovisko k blížiacemu sa referendu. Ako sa stavia združenie saleziánskej mládeže k rodine?

Ak je rodina základnou bunkou spoločnosti, k vyriešeniu dôležitých otázok o rodine by sme mali prispieť všetci a aktívne. A referendum je v súčasnosti jediným spôsobom, ako celá spoločnosť môže jednoznačne a záväzne vyjadriť svoje stanovisko (zvyčajne za nás totiž rozhodujú politici).

Iniciatívu Aliancie za rodinu vnímame ako preventívny krok, ktorý nás pozýva reagovať na niektoré aktuálne otázky týkajúce sa budúcnosti rodiny. Vďaka tomu sa nestane, že by v týchto otázkach bolo rozhodnuté len na politickej pôde, bez zohľadnenia nášho stanoviska (čo sa stalo v niektorých iných európskych štátoch).

Neúčasťou na referende neušetríme financie, ani nezmiernime súčasnú polarizáciu spoločnosti – ale stratíme možnosť vyjadriť svoj názor. A dávame možnosť interpretovať našu neúčasť ako nesúhlas nielen s vyhlásením referenda, ale aj s jeho obsahom.

Preto Vás pozývame k účasti na referende 7. februára 2015.

V referende sa stretnete s tromi otázkami, ktorých podstatou je, či:

• má zväzok muža a ženy dôvod byť privilegovaný oproti iným formám zväzku? (otázka č. 1)

• je pre dieťa vhodnejšia výchova mužom a ženou (alebo jedným z nich) v porovnaní s výchovou 2 mužmi alebo 2 ženami? (otázka č. 2)

• majú mať rodičia právo zabrániť nevhodnej sexuálnej výchove svojich detí? (otázka č. 3)

Tieto otázky nepovažujeme za nenávistné, a nie sú ani proti základným ľudským právam. Ich cieľom je zachovať špeciálnu podporu pre to, čo sme na Slovensku aj doteraz vnímali ako významné a prospešné pre rodinu.

V duchu našich hodnôt a po starostlivom zvážení odporúčame odpovedať súhlasne na všetky 3 otázky.

Domka – združenie saleziánskej mládeže, ústredie
30.1.2015

DOMKA – združenie saleziánskej mládeže, stredisko Zvolen plne podporuje rozhodnutie ústredia organizácie.

Vyhlásenie si môžete prečítať aj na: http://www.domka.sk/spravy/aj-domka-podporuje-referendum

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>