Snina, Senica i Belgicko? Nie je problém!

Ak ste našimi priaznivcami už dlhší čas, určite ste si všimli v minulosti nové tváre v našom stredisku, ktoré ku nám prišli hosťovať do táborov. Naše stredisko však ponúka výmenný animátorský pobyt i animátorom z nášho strediska.

Cudzokrajní i domáci. Už viac ako 4 roky sa naše stredisko aktívne zapája do výmenných letných pobytov pre animátorov. V roku 2010 do nášho strediska zavítala tábor_SBBanimátorka Carmen zo Španielska a o rok na to Janka z Českej republiky. V tom istom roku 2011 animátor Števko strávil dva týždne v detskom tábore v Oud-Heverlee v Belgicku. Animátorka Meruňa zas spoznala kúsok zo Záhoria, presnejšie mesto Senica, odkiaľ v roku 2013 prišla do nášho tábora animátorka Monika.

tábor_snina2Aby toho nebolo málo, i tento rok sa traja animátori z nášho strediska zúčastnili pobytov v iných strediskách. V saleziánskom stredisku Banská Bystrica strávila týždeň v detskom prímestskom tábore Nikita a chlapci Dominik a Števko zas potešili svojou prítomnosťou združenie eRKo zo Sniny, ktoré robilo tábor neďaleko Prešova.

“Zážitkov mám plno. Ťažko je opisovať jeden konkrétny. Celkovo tento tábor bol pre mňa jeden úžasný zážitok. Už len to, že ma tam tak dobre prijali a aj deti si ma obľúbili, je naozaj úžasné.” (Nikita Václavíková)

Výmenný animátorský pobyt ponúka animátorom množstvo skúseností v oblasti nie len animátorstva, ale i v medziľudských vzťahov. “Odporúčam to každému! Je to úžasná skúsenosť a popritom máš pocit, že robíš niečo dobré a nie si zbytočný. Získaš veľa poznatkov ohľadom animátorstva, spoznáš nových ľudí a okrem toho zistíš, ako fungujú tábory v iných strediskách,” opisuje svoje dojmy Nikita Václavíková. Animátori spoznávajú nových ľudí, nové spôsoby života i práce s mladými, spoznávajú nové miesta a najmä sa učiatábor_snina3 pomocou cestovania aj samostatnosti. Animátor, ktorý má záujem sa zúčastniť animátorského výmenného pobytu musí iba splniť podmienky, ktoré si prioritne (pri výmene na území SR) udáva hostiteľské stredisko. Ak chce vycestovať do zahraničia, podmienkou je vek minimálne 18 rokov a znalosť angličtiny na komunikatívnej úrovni. Naše stredisko participuje na pobyte i finančným príspevkom podľa potrieb a dohody s animátorom i s hostiteľským strediskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>