Dievčatá zo zboru sa učili ako dobre vyzerať

Ako každý aj tento rok sa cez prázdniny detský spevácky zbor vybral na tradičnú chatu na Bielych Vodách. Tradične koncom augusta a to 25. – 29. augusta. A len dievčatá.

 zapadniarik_1
Na dievčatá čakal pestrý program. Hneď ako sme v pondelok večer prišli na chatu, ozdobovali sme si obálky, na ktoré si napísali svoje meno a potom spoločne nalepili na veľkú bielu plachtu s nápisom “pošta”. Zboristky si tak medzi sebou celý týždeň mohli posielať listy. Utorok ráno začalo ako každé ráno a to spoločnou hrou, ktorá nahradzovala rozcvičku, keďže si pri nej ponaťahovali všetko svalstvo. Po rannej modlitbe nasledovali chutné raňajky, po ktorých si vyžrebovali anjelikov – človeka, ktorého budú celý deň strážiť. Pokračovali celodennou duchovnou obnovou, ktorú mala pod záštitou Majka Václavíková, bývalá vedúca zboru, dievčatá sa naučili “Ako dobre vyzerať” (Pre Boha). Večer pred spánkom si pozreli film o svätej Barbore. V stredu ráno sa opäť najedli, natiahli a pomodlili. Keďže je to spevácky zbor, nasledovalo sústredenie, na ktorom sa dievčatá naučili nové pesničky, pracovať s hlasom a používať perkusné nástroje. Keď si zaspievali, nasledovali tvorivé dielne, pri ktorých si vyrábali čelenky z kvetov a brošne na oblečenie. Keďže tento deň mala Majka narodeniny, dievčatá si pre ňu vymysleli program. Večer prišli na návštevu animátori z domky, ktorí si tiež niečo pripravili a potom sme spoločne oslavovali až do rána. zapadniarik2Štvrtok po ranných aktivitách baby pracovali spolu na ” Najlepšej zboristke.” Nakreslili ju na veľký papier a okolo nej popísali vlastnosti, ktoré by mala, ale aj nemala mať. Poobede si trošku zašportovali pri metlobale. Kvôli športovej mánii si dievčatá nevšimli, že Lucia, najlepšia zboristka, zmizla, no rýchlo ju našli pomocou papierikov s dobrými vlastnosťami. Večer pri opekačke sme si zaspievali a zabavili sa pri vymýšľaní rôznych historiek. Po nej bola vyhlásená súťaž o najlepší farmársky outfit, ktorý dievčatá potrebovali do televíznej šou “Farmár Alex hľadá ženu”. Posledný deň, piatok, dievčatá vstali smutné z toho, že už musia ísť domov. Spoločne si upratali, naobedovali sa, pobalili a nastúpili do áut, ktoré mali jediný smer  – Zvolen. Všetkým sa  veľmi páčilo a tešia sa na ďalšiu chatu, ktorá bude zase niečím iná, nabudúci rok.

Cez školský rok nás môžete vidieť na detských svätých omšiach v nedeľu o 10:30 a ak sa chceš pridať, kľudne príď do pastoračných priestorov na skúšku v nedeľu o deviatej. Tešíme sa na Teba.

Autor: Nikita Václavíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>