Byť dobrovoľníkom na PGSI? Prečo nie?!

photoI napriek tomu, že sme stredisko bez prítomnosti saleziánov a v našom stredisku nie je až tak cítiť ducha športových saleziánskych hier, ktoré sa uskutočnia už za pár dní v Bratislave, jedného nášho animátora myšlienka hier natoľko chytila za srdce, že sa rozhodol byť súčasťou týchto hier. Miloslav Cvik pôsobí v našom stredisku necelé 3 roky a hoci sa nik iný zo strediska neprihlásil ako dobrovoľník, on sa odhodlal.

Ideš na PGSI ako dobrovoľník. Angažoval si sa už niekedy v podobnom podujatí ako dobrovoľník? Ako si sa dozvedel o ponuke byť dobrovoľníkom na PGSI?

V podobnom podujatí som sa zatiaľ neangažoval. Zúčastňoval som sa už nejakých podujatí u nás v stredisku akými boli napríklad stopovačka, karnevaly alebo šarkaniáda  PGSI je však moje prvé podujatie takéhoto charakteru, na ktoré sa nesmierne teším. O ponuke byť dobrovoľníkom na PGSI som sa dozvedel od mojho animátora z nášho strediska, ktorý nám preposlal ponuku o dobrovoľnícstve a ja som reagoval.

Si z nesaleziánskeho strediska a svoje stredisko tam ako dobrovoľník budeš reprezentovať sám. Nemal si obavy z toho, že tam budeš sám a nebudeš nikoho poznať?

Nie, obavy z toho vôbec nemám a spoznať nových ľudí – na to sa veľmi teším. A nemám žiadne obavy ani z toho, že tam nikoho nepoznám. Ako som spomenul, veľmi rád spoznávam nových ľudí, nemám s tým problém.

PGSI_long_center

“SPOZNAŤ NOVÝCH ĽUDÍ – NA TO SA VEĽMI TEŠÍM”

Zúčastnil si sa už prípravy a stretnutia dobrovoľníkov. Čo ťa zatiaľ najviac oslovilo na PGSI?

Prípravy som sa zúčastnil aj stretnutia dobrovoľníkov. Oslovila ma tá spolupráca so všetkými a ako sa všetci spoločne na tieto dni pripravujeme. Ľudí, ktorých som tam zatiaľ spoznal, bola len hŕstka z toho, koľko ich tam skutočne je, ale sú skvelí a teším sa na nich.

Máš nejake obavy z toho, ako budú prebiehať PGSI?

Obavy žiadne nemám. Teším sa už na otvorenie PGSI.

Na ktorú časť PGSI sa najviac tešíš a ktorú by si verejnosť isto nemala nechať ujsť?

Tažko povedať na ktorú časť hier sa teším najviac. Teším sa rovnako na všetko. Teším sa aj na otvárací ceremoniál, kde bude množstvo zábavy a tak isto veľa dobrých ľudí. Teším sa aj na záverečnú omšu, ktorú bude celebrovať don Chavez.Teda odporúčam aj verejnosti, aby nás prišli povzbudiť. Určite si každý niečo nájde na zábavu.

Za rozhovor Miloslavovi Cvikovi ďakuje Štefan Moravčík

 O PGSI

PGS je skratka talianskeho názvu: “Polisportive Giovanili Salesiane”, čo v preklade znamená Saleziánske športové hry. Písmeno I, podľa anglického slova “International”, doplňuje, že tieto športové hry sú medzinárodné. Hry sa konajú na svetovej úrovni od roku 1990. Miesto konania hier sa mení každý rok. V minulosti sa zúčastnili hier i zámorské krajiny ako napr. Brazília či Egypt. Tento rok prídu športovci z prevažne európskych krajín ako Česko, Španielsko, Taliansko, Nemecko, Ukrajina a iné. Medzi tradičné športy, v ktorých prichádzajú mladí športovci súťažiť, patrí futbal, futsal, volejbal, stolný tenis a basketbal. Logo PGSI pozostáva z troch postavičiek v žltej, červenej a zelenej farbe, čo symbolizuje športový, organizačný a duchovný zážitok. Motto tohtoročných hier je “Bojujeme o dušu na ihrisku i v živote”.

Medzinárodné saleziánske športové hry sa uskutočnia 30.4. – 5.5. 2014 v športovom areály na Pasienkoch v Bratislave.

Zdroj: http://pgsi2014.sk/historia-pgsi/

Štefan Moravčík

Viac o PGSI 2014 ako aj program nájdete na webovej stránke www.pgsi2014.sk

One thought on “Byť dobrovoľníkom na PGSI? Prečo nie?!

  1. Krásny rozhovor Štefan, ako vidno Meš naučila nie len mňa :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>