Projekt: Vianoce! je tu opäť!

Mládežnícke organizácie Laura a Domka prichádzajú už tretí rok so sériou obľúbených, ilustrovaných zamyslení na každý deň. V čase adventu slúžia ako originálna príprava na slávenie vianočných sviatkov.

Adventné zamyslenia vychádzajú z evanjelia dňa. Sprevádza ich výstižná ilustrácia, predsavzatie dňa a na záver je priložený bonus – krátke video. „Našim cieľom je pomôcť mladým ľuďom na chvíľu sa zastaviť, niečo podnetné, ale aj  motivačné si prečítať a tiež atraktívnym spôsobom priblížiť Sväté písmo,“ uviedla Júlia Čižmárová, koordinátorka projektu.

V minulých rokoch sa projekt tešil veľkému úspechu. Hoci na sociálnej sieti má približne 1500 odoberateľov, v priemere sa denne zobrazoval cez 4000 krát. Organizátori dúfajú v podobné číslo aj tento rok. „Chceme, aby sa tento projekt šíril medzi ľuďmi a našiel si miesto aj u tej mladšej generácie, ktorú je možno ťažšie upútať duchovnými vecami,“ dopĺňa Čižmárová.

Projekt: Vianoce! môžete sledovať už v nedeľu Krista Kráľa – 25. novembra na Facebooku, ale aj na stránkach združení Laura a Domka, ktoré projekt realizujú, a tiež aj na portáli kresťanských podujatí Vyveska.sk.

Autor: Monika Čižmárová
Spracoval: Štefan Moravčík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>