Domkárom dobrovoľnícstvo nie je ľahostajné

Rada mládeže slovenska po dvoch rokoch opäť posiela výzvu do našich mládežníckych kruhov urobiť niečo výnimočné a tak zmeniť aj niečo v našom okolí. Naše stredisko na túto výzvu, samozrejme, reagovalo..

V prvých hodinách celého maratónu naši dobrovoľníci a animátori nadviažu nové vzťahy a kontakty s IX. Základnou školou na námestí mládeže vo Zvolene. Pre žiakov prvého stupňa sa v tento úvodný deň marátonu uskutoční turnaj v živom človeče.

Nasledujúca sobota bude patriť asi najtypickejšiemu symbolu jesene – šarkanom. Počas sobotňajšej Šarkaniády je pre všetkých zaobstaraná zábava, ale taktiež aj hry a súťaže. Navyše, každý, kto sa preukáže platným členským preukazom DOMKY dostane darček! Na záver akcie je pripravený aj šarkančaj!

Záverom a “bodkou” za celým víkendom je návšteva detského domova v obci Tŕnie. Veríme, že spoločne s deťmi a s mladými z tohto zariadenia strávime krásnu popoludňajšiu nedeľu pri rôznych hrách.

Dúfame, že pre nás všetkých bude týchto 72 hodín naozaj prínosom, nie len do života každého jedného účastníka, ale i pre širokú verejnosť. Veď povedzte, čo by ste dokázali za 72 hodín urobiť V*?

Štefan Moravčík,
koordinátor pre DOMKU – stredisko Zvolen

informácie o projekte: www.72hodin.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>