Sviečka za nenarodené deti

sviecka

Pomaly sa blíži spomienka na zosnulých a preto občianske združenie Fórum života Vás prosí o zapojenie sa do projektu Sviečka za nenarodené deti. Tento projekt chce spojiť spomienku na všetkých zosnulých so spomienkou na deti, ktore sa nemohli narodiť, lebo zomreli pri potrate. 

Zjednoťme sa preto večer 2.novembra v modlitbe za nenarodené deti a v úmysle za ochranu života. Spojme sa pred nemocnicami, kde sa vykonávaju umelé potraty, alebo na iných vhodných miestach. Túto spomienku môžme vyjadriť aj zapálením sviečky v našich domoch, alebo kúpou sviečky za nenarodené deti.

Modlitba o úctu k životu.

Bože, darca života, chválime ťa a zvelebujeme za to, že si nám dal veľký dar života.
S  veľkou dôverou prosíme o tvoje milosrdenstvo pre všetkýc
h našich drahých zosnulých. Spomíname si aj na tých najbezbrannejších, ktorí zomreli násilnou smrťou ešte skôr, ako sa mohli narodiť.
Teba, najláskavejší Bože, prosíme o svetlo pravdy pre rodičov takto zabitých detí, ale aj pre tých, ktorí sa chystajú svoje počaté dieťa usmrtiť, aby pochopili, že dieťa je tvoj dar, a nie ich vlastníctvo.
Prosíme ťa za lekárov a zdravotníckych pracovníkov, ktorí asistujú pri usmrcovaní počatých detí, aby spoznali hrôzu svojho počínania,
nespreneverovali sa svojmu poslaniu a boli vždy na strane života.
Prosíme ťa za tých, ktorí v spoločnosti šíria kultúru smrti. Zošli im svetlo pravdy, aby spoznali hodnotu každého ľudského života a mali ho v úcte.
Dobrotivý Bože, prosíme ťa za nás všetkých, aby sme s tvojou pomocou, každý na svojom mieste a vo svojom povolaní, vydávali svedectvo o kráse, vznešenosti a dôstojnosti ľudského života od počatia až po prirodzený skon, a tak prispievali k šíreniu „evanjelia života“.
Panna Mária, Matka Božia a naša Matka, prihováraj sa za nás u svojho Syna, aby vyslyšal naše prosby, ktoré predkladáme v tejto modlitbe.
Amen.

sviecka

Modlitba na stiahnutie (vo formáte .doc):  modlitba_o_uctu_k_zivotu

Viac o projekte: http://www.forumzivota.sk/sviecka-za-nenarodene-deti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>