Kráľovský bál

Jééééj… Aj vy ste to už počuli?? No jasné, že áno… Domkári to vytrubovali predsa všade. Taká veľká udalosť ako Kráľovský bál, to si nikto nemohol nechať ujsť…… však, deti???

Naša veľkolepá slávnosť sa nedala prehliadnuť. Všetko sa to pripravovalo v našom klube na Západe, pravdaže vo Zvolene. V ten osudný deň bola nedeľa 28.1.2008. Decká dobehli okolo 15:00 a ak niekto nemal masku, ten na náš bál nemal prístup. Nakoniec všetci splnili požiadavky a bál sa mohol začať. Nikto, ba ani rodičia netušili, čo sa bude diať.

Vnútri boli len dvaja animátori a tak sa to každému zdalo byť čudné. No oni ani netušili, čo si pre nich domkári vymysleli. A zrazu len všetko stíchlo, každá maska bola zvedavá, keď len začala hrať hudba. Pomalá a taká vznešená. A už prichádzal kráľovský sprievod. Na čele sprievodu bol šašo, ktorý sa neustále usmieval. Za ním bola krásna princezná. Za princeznou si už vykračovala Dvorná Pani, ktorá mala košíček s lupienkami. A teraz prichádzalo takmer najdôležitejšie. Malá Anabela. Kvôli nej a jej krstinám sa toto všetko uskutočnilo. Potom už prichádzali Kráľ s Kráľovnou. Sprievod sa prechádzal pomedzi masky a potom si dôstojne sadol na svoj trón. Ako sa na každom bále patrí, Kráľ všetkých srdečne privítal a odovzdal slovo šašovi. Šašo predstavil každú masku osobne. Masky museli prejsť po červenom koberčeku a každá sa predstaviť. A neskôr to už všetko začalo gradovať. Detská sa zabávali ako najlepšie vedeli, keď odrazu vyšla z poza dverí zlá sudička, ktorá chcela prekliať maličkú Anabelu! Deti to tak nenechali a s radosťou nám pomáhali prejsť rôznymi prekážkami len aby Anabela kľudne mohla spinkať….

Masky boli veľmi zaujímavé a kreatívne. Pravdaže žiadna z nich nezostala nepovšimnutá. Rozdávali sa aj ceny, ktoré si deti odniesli domov. Keď sme dospeli k výsledku že Anabela je zachránená, dobrá sudička premenila zlú sudičku na dobrú. Nálada na bále bola čo raz lepšia a lepšia. Deti a dospelí sa zabávali a animátori mali zas dobrí pocit pri srdci, že opäť prispeli svojim časom a nápadmi na veľmi dobrú vec, a to na naše detiská vo farnosti. Všetci sme sa zabavili a masky sme poslali domov. Bol to veľmi cool nápad zaplniť čas a program našim deťom. Veď to robíme len pre ne, aby aj oni raz mohli byť super animátormi, akými sa snažíme v dnešnej dobe byť my.

Lenuss

One thought on “Kráľovský bál

  1. Fotky z tejto skvelej akcie si môžete pozrieť v našej fotogalérii. ;-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>