Archívna zbierka Pod Lupou

Človeku sa ani veriť nechce, že je to už tak dávno, čo sme vydali prvé číslo nášho strediskového časopisu Pod Lupou, dokonca ani vydanie (zatiaľ) posledného čísla nebolo nedávno (rok 2005). Prinášame vám k nahliadnutiu a stiahnutiu všetky čísla tohto milého dielka aby ste si mohli zaspomínať, či dočítať, čo vám ušlo. Nech sa páči!
titulna strana Pod Lupou 1/2002

Prvé číslo (1/2002)

Celé to skrslo v hlavách dvoch šikovných dievčat, ktoré sa nápadu chytili a spolu s tímom nadšencov sa pustili do práce. Mayka Gruľová a Zuzka Hanková sa tým stali aj šéfredaktorkami Pod Lupou. Grafiku si pod palec zobral YoYo Václavik. Hurá, prvé číslo je na svete!

 

titulna strana Pod Lupou 2/2002

2/2002

Jedno a dosť? Kdeže… Bola to síce drina, ale výsledok nás presvedčil, že pokračovať chceme a budeme. Na oživenie sme začali tlačiť obálkovú stranu na farebný papier, a tak si ľudia mohli vybrať červený časopis, ružový, modrý…

 

titulna strana Pod Lupou 1/2003

1/2003

Zabehávame sa do trojmesačného kolobehu – zadanie článkov redaktorom šéfkami, písanie, skompletizovanie, grafická úprava, korektúry, tlač, predaj a radosť z vytvoreného. A znovu odzačiatku. Každý sa môže zapojiť a tým si rozvíjať svoje schopnosti.

 

titulna strana Pod Lupou 2/2003

2/2003

Ako v každom správnom časopise, aj v Pod Lupou sú už pravidelné rubriky. Nesmú chýbať informácie o domkárskych akciách ktoré sa za posledné obdobie udiali, zamyslenie, zaujímavosť z histórie, recept, či návod na vyrobenie pekného darčeka.

 

titulna strana Pod Lupou 3/2003

3/2003

V tomto čísle sa už začína zaúčať nový grafik – Maťo Gruľa, ktorý už pri tomto remesle zostáva do konca. Pomedzi pravidelné rubriky sa sem tam vyskytne aj neupravovaný článok nejakého mladšieho dieťaťa, ktorý je síce plný chýb, ale zato autentický.

 

titulna strana Pod Lupou 4/2003

4/2003

Rok prešiel ako voda a s novým školským sa začína aj podlupovský. Presne tak, Pod Lupou má jeden rok! Nové rubriky, ako Vesmír a Životopisy svätých obohacujú náš 24 stranový výtvor.

 

titulna strana Pod Lupou 5/2003

5/2003

Odporúčam v tomto čísle rozhovor s pátrom, ktorý bol v tom čase čerstvo príjdený a nikto ešte netušil kto to je a aký bude. Je to kňaz, ktorý má našu farnosť na starosť už niekoľko rokov – páter Hilár.

 

titulna strana Pod Lupou 6/2003

6/2003

Jednou zo zvláštností Pod Lupou bola aj jedna rubrika, ktorá mala v každom čísle iný názov – vtipná rubrika, pauza na…, jednoducho rubrika, oddychovník, naša vec… a mnohé iné. Bola to dvojstránka plná vtipov, hlavolamov, hádaniek a podobných vecí, pod vedením našich dvoch grafikov.

 

titulna strana Pod Lupou 1/2004

1/2004

Prišiel pôst a s ním aj náznak zmeny výzoru časopisu. Nová rubrika o cestovaní, rozhovor s donom Červeňom, zamyslenie od pátra Hilára, či história tanca… to všetko nájdete práve v tomto čísle.

 

titulna strana Pod Lupou 2/2004

2/2004

Ak si myslíte, že vidíte iný časopis, vedzte, že to tak nie je. To sa len zmenil jeho vzhľad a grafika. Takisto sa obálka prestala tlačiť na jednofarebné papiere, pretože by obrázky na titulke nevyzerali dobre.

 

titulna strana Pod Lupou 3/2004

3/2004

Ešte jedna vec bola tak trochu zvláštna na Pod Lupou. Tak ako sa menil názov akčnej rubriky, tak sa v tiráži vždy “náhodne” k redakčnej rade pritrafilo niečo v zátvorke, a tak sme mali redakčnú (ne)radu, (záh)radu, (prieh)radu, (náh)radu, a podobne.

 

titulna strana Pod Lupou 4/2004

4/2004

Toto číslo prišlo neskôr ako malo… Už nejaký čas mal redakčný tím problémy, ľudí ubúdalo, celý rok 2004 už úradovala len jedna šéfredaktorka – Mayka. Nastal čas na presunutie šéfovania do iných rúk, no nikto kompetentný sa nenašiel. Posledné číslo v tejto zostave uzrelo svetlo sveta na Vianoce 2004.

 

titulna strana Pod Lupou 1/2005

1/2005

Leto 2005 bolo bohaté na úžasné akcie – chaty, tábor, výlety – ktoré by bolo škoda nezdokumentovať pre čitateľov, ktorí sa už polroka nedočkali svojho Pod Lupou. Majka Václavíková sa teda rozhodla vziať si dohľad nad týmto vydaním, ktoré sa tak stalo historicky posledným číslom.
Nové vetry však vanú medzi našimi animátormi, a je dosť možné, že sa dočkáme znovuoživenia ;-)

 

2 thoughts on “Archívna zbierka Pod Lupou

  1. nadka

    pamätám si tie časy,bolo to náročné,ale rada na to spomínam.ak by sa Pod lupou vrátilo, chcem byť pri tom.

  2. snažíme sa to už skoro rok rozbehnúť, len je málo akčných ľudí na to a musím povedať, že je to škoda, lebo mali sme aj dobrých sponzorov vybavených.. a tlač bola celkom lacná a dobrá.. verím, že maroš načne túto tému aj na rade, a povie sa animátorom, ako Don B. využíval média a my na to nesmieme tiež zabúdať.. :-(

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>